Vyberte možnost Stránka

Poznámky k lekci angličtiny. Lekce angličtiny od Murzinové I

Téma: „Cesta po stránkách pohádek“

Cíl:

  1. Obohatit znalosti o pohádkách, naučit poznávat a pojmenovávat pohádky, znát hlavní postavy.
  2. Trénujte používání naučené slovní zásoby z anglického jazyka.
  3. Vytvořte atmosféru radosti a potěšení z kreativity.
  4. Vypěstujte si chuť pracovat v týmu a účastnit se představení.

Zařízení: magnetofon, masky, kostýmy pohádkových postav, dekorace do sálu.

Průběh lekce

I Úvodní část

Zazní melodie „Návštěva pohádky“.

Pedagog: Dobrý den, má drahá.

Děti: Dobrý den.

Pedagog: Dnes budeme cestovat po stránkách pohádek.

— Máte rádi pohádky? (Odpovědi dětí)

Pedagog: Dobře. Začněme. Poslouchat.

II Hlavní část.

1. Setkání s Červenou Karkulkou
Hraje melodie z filmu „Červená Karkulka“. Dívka, oblečená jako Červená Karkulka, přichází do hudby a provádí gymnastické cvičení.

Pedagog: Děti, poznáváte tuto dívku? (odpovědi dětí)
- Z jaké pohádky to je? (Červená Karkulka)

Pedagog: Ke komu spěcháte? Děti pomáhají (babičce).
Dobře běž. Ahoj.
Zazní melodie „Song of the Wolf“.
Vlk vstupuje na scénu.
Pedagog: Kdo jsi?

Wolf: Já jsem pan Wolf. Neviděl jsi náhodou malou holčičku?

Děti: Běžela tam (ukazujte různými směry)

2. Práce s ilustracemi

Dětem je nabídnuta ilustrace.



Pedagog: Podívejte se na můj obrázek. koho můžeš vidět?

Děti: Prasata. Tři malá prasátka.
Ten, kdo jmenuje prasátka, jde na jeviště.

Pedagog: Dobře.
Vlk: Jsem vzteklý a hrozný šedý vlk, znám chuť selat!
Učitelka chrání prasátka.
Jaký zlý vlk! Odejít!
Děti pomáhají učiteli.

3. Pohybující se minuta.
Zazní melodie „Palms“. Děti stojí v kruhu a tančí.

4. Mime-hra.

Pedagog: Všichni milujeme pohádky. Jsou zajímavé a vzrušující. Ale ještě zajímavější je být hrdinou pohádky. Teď to řeknu a ty mi pomůžeš.
Představte si, ocitli jsme se v pohádkovém lese. Vidím spoustu stromů. Oni (učitel ukáže zelenou kartu, děti pojmenují barvu zelenou). Kolem je spousta květin. Na pódiu - Květina.

Květ: Jsem květina. Květiny jsou barevné. Víte, jaké barvy mají květiny? (Děti pojmenovávají barvy)

Vychovatel: Do našeho lesa přiběhl pes.
— Jak se anglicky řekne pes? (pes)

Vychovatel: Přiběhla k nám i myš.
— Jak se anglicky řekne myš? (myš)
Děti dostanou masky, učitel zopakuje pohádku a děti musí ukázat své hrdiny pohyby a zvuky.

Pedagog: Do našeho pohádkového lesa přišel host.

Pedagog: Jaká milá dívka!
Popelka: Já jsem Popelka.
Hodně jsem pracoval, moje kmotra mi dala šaty a boty. A teď spěchám na ples.

Popelka spěchá a ztratí botu.
- Oh, zase jsem to ztratil.
Pedagog: Děti, víte, z jaké pohádky je tato dívka? (Popelka)

5. Nakreslete „Máša a medvěd“
Pedagog: Děti, poslouchejte a dívejte se.
Hraje píseň „Kra“.
Honeycomb“ z karikatury „Máša a medvěd“.
Na jevišti Masha provádí gymnastický náčrt.
Masha: Ahoj. Já jsem Máša.
Medvěd: Dobrý den. Jsem Medvěd.

Pedagog: Poznali jste, ze kterého kresleného filmu tyto postavy jsou? ( Máša a medvěd )

6. Dramatizace pohádky Tuřín
Na jevišti je tuřín.
Pedagog: Co to je?
Děti: Tuřín
Vychovatel: Tuřín (tahá a táhne a pak požádá o pomoc)

Vychovatel: Pes, pes.Pomoc.
(Pes přiběhne na pomoc)
Pes: Kočka, kočka. Pomoc. (kočka pomáhá)
Kočka: Myška, myš. Pomoc. (myš vyjede a pomůže vytáhnout vodnici)
Pedagog: Jaký pěkný tuřín máme!

III Závěrečná část.
Naše cesta skončila. Uvědomil jsem si, že znáte nejen hrdiny pohádek, ale také anglický jazyk. Jste také opravdoví herci. Byla s vámi velká legrace.
— Líbil se vám náš výlet?
- Co přesně?
- To je vše. Sbohem.

Hraje melodie „Návštěva pohádky“. Všichni herci jdou na jeviště.

Téma: Lesní škola.

Cíl : zobecnění a upevnění znalostí na témata: „Domácí a volně žijící zvířata“.

Vzdělávací cíle:

Upevňování znalostí barev;

Opakování a upevňování znalostí počítání;

Opakování a upevňování znalostí slovní zásoby na téma „Domácí a volně žijící zvířata“.

Vzdělávací aspekt:

Pěstování úcty k rostlinám a zvířatům;

Výchova k odpovědnosti;

Pěstování smyslu pro přátelství.

Průběh lekce

Ve skupině jsou děti za doprovodu hudby.

Zdravím vás

Dobré ráno, dobré ráno,
Dobré ráno vám,
Dobré ráno, dobré ráno,
rád tě vidím.

Učitel: Nyní přivítáme naše hosty

děti:Ahoj nebe, ahoj sluníčko.

Ahoj, ahoj všem.

Ahoj květiny, ahoj trávo,

Ahoj hosté ve třídě!

Učitel: Velmi brzy začne léto a budete mít promoci a na podzim půjdete všichni do školy. Chceš jít do školy?... Představme si, že dnes je 1. září a začal první školní den. (Na hodinu zazvoní zvonek, děti se posadí a nasadí si masky zvířat.)

Učitel: Lidi, máte rádi přírodu a zvířata? (odpovědi dětí). Neurážíš je? V tomto případě dnes provedeme lekci v lesní škole.

Ale než začneme s naší lekcí, pojďme si procvičit rty a jazyk. (fonetický příběh „Veselý les“)

V jednom velkém kouzelném lese žila různá stvoření.
Větrný vánek si broukal svou píseň - .
Déšť mu pomohl a dopadl kapkami na zem - .
Před blížícím se deštěm varovala sova.
Vrána s ní souhlasila, ale místo „ano“ slyšela jen – .
A husa se rozhořčila - .
Brzy vyšlo slunce. Kolem se začali motat brouci a včely.[
? ], [z] Maminka kočka zavolala svá koťátka na zahřátí - .
Ptáci začali zpívat.
Bylo slyšet funění ježka, který odháněl ptáčky od nalezeného jablka. – .
A kráva, která se zatoulala do lesa žrát bujnou lesní trávu, bučela - .
A už z dálky bylo slyšet vrčení anglického psa - .

Učitel: Chlapi, jak jsem již řekl, povedeme lekci v lesní škole. Ředitelem této školy je Lesovichek, pozval nás na návštěvu, abychom viděli, jak jste na školu připraveni a co už umíte. Ale jelikož je naše škola lesní, chodí do ní obyvatelé lesa, tedy vy. (Ptám se každého dítěte, kdo je Kdo jsi? Já jsem myš... atd.)

Učitel : Lesovichovi se líbilo, jak jste odpověděl, pokud budete nadále tak aktivní a pozorní, stanete se na této škole vynikajícími studenty a Lesovich vynikající studenty určitě odmění. A teď vás bude hlídat pod stromečkem.

Učitel : Mimochodem, chlapi, jaký máte vztah ke stromům? Nelámeš větve? Ty nesbíráš květiny? Vidím, že jste dobří kluci. Pomozme naší květině, zafoukal silný vítr a všechny okvětní lístky se rozsypaly. Umístěte okvětní lístky zpět na květinu a pojmenujte barvu okvětního lístku. Kdo chce teď básnit o své oblíbené barvě? (děti recitují básničky)

Děti:

Velmi kudrnatý černý Jacku, slunce ho udělalo velmi pěknýmčerný.

Miluju modrou z nebe, nosím džíny té barvymodrý

Tady je portrét Santa Clause, je tam v barevném oblečeníčervený.

Vánoční stromeček má vždy stejnou barvu, zimní i letní barvyzelený

Pole zralé pšenice nás potěší barvoužluť

Přinesl jsem ti jen pomerančepomerančový.

Strýček rytíř to opravdu rád maluje na bílobílý.

I idioti vědí, že barva je fialováfialová.

Za oknem je vrabec celý šedý prachemšedá.

Do prstenu padají růžové růže, barva je v angličtině krásná růžovárůžový.

Učitel : Kluci, viděli jste někdy rosu? Jedná se o nejčistší vodu, která se brzy ráno objevuje na listech stromů a na trávě. Má dokonce léčivé vlastnosti a v našem lese je zvláštní, kouzelná. Nyní sbírejte kapky rosy do kbelíku, který Lesovichok zanechal. Každá kapka má na sobě čísla.

Pojmenujte je.

Vložit ve vzestupném pořadí.

Počítejte od 1 do 12.

Dětské básničky:

Bloudíš tam sám, sám, sám, jinakjeden.

Dvě rozinky v ústech, anglicky dvojkadva.

Pojď sem rychle! Podívejte: kočka má tři koťatatři.

Auto má kolo, jsou jen čtyřičtyři.

Nikdy nezapomeňte, že A jepět.

Pod oknem máme duhovku, to je šest, což znamenášest.

Jsem mladý a zelený, je mi sedm letsedm.

Mé malé sestře je osm let a osm v angličtiněosm.

Devět - pamatujete si, v angličtině je to jednoduchédevět.

Už je to desátý den, deset anglickydeset.

Učitel : Tvrdě jste pracovali, takže můžete odpočívat. Zavřete oči a poslouchejte zpěv ptáků. (záznam ptačího zpěvu)

Učitel : Ptáci krásně zpívají. Máte rádi zvířata? Ó, podívejte se na tato zvířata! Domácí mazlíčci z farmy a divoká zvířata ze zoo šli na procházku do lesa a ztratili se. Pomozme jim vrátit se. (Děti vyfotí zvíře, pojmenují ho a odnesou domů na farmu nebo do zoo.)

Učitel : A teď je čas se trochu zahřát. Cvičíme při hudbě.

Učitel : Kluci, aby se náš Lesovichok nenudil, ukažme jemu a našim divákům pohádku „Teremok“. Děti ukazují pohádku.

Blízko lesa – Malý House, malá Myška šla kolem.

Myš :

Teremok, teremok! Kdo bydlí v zámku?

Nikdo neodpověděl. Myška vstoupila do malého zámečku a začala v něm žít.

Žába : Ťuk-ťuk! Domeček, domeček! Kdo bydlí v malém domku?

Myš : Jsem myš. a kdo jsi ty?

Jsem myš. kdo jsi?

Žába: Jsem žába. jsem zelený. Rád skáču. Nech mě bydlet ve tvém domě.

Jsem zelená žába. Rád skáču. Nech mě žít v malém zámečku.

Myš : Vstupte, prosím!

Vstupte prosím!

Zajíc : Ťuk-ťuk! Domeček, domeček! Kdo bydlí v malém domku?

Ťuk-ťuk! Teremok, teremok! Kdo bydlí v zámku?

Myš : Jsem myš.

Jsem myš.

Žába: Jsem žába. a kdo jsi ty?

Jsem žába. kdo jsi?

Zajíc : Jsem zajíc. Rád tančím. Nech mě bydlet ve tvém domě.

Jsem zajíc. Miluji tanec. Nech mě žít v malém zámečku.

Všichni: Pojďte dál, prosím!

Vstupte prosím!

Liška : Ťuk-ťuk! Domeček, domeček! Kdo bydlí v malém domku?

Ťuk-ťuk! Teremok, teremok! Kdo bydlí v zámku?

Myš : Jsem myš.

Jsem myš.

Žába: Jsem žába.

Jsem žába.

Zajíc : Jsem zajíc. a kdo jsi ty?

Jsem zajíc. kdo jsi?

Liška : jsem liška. Jsem červená. Nech mě bydlet ve tvém domě.

Jsem ryšavá liška. Nech mě žít v malém zámečku.

Všichni: Pojďte dál, prosím!

Vstupte prosím!

Vlk:Ťuk-ťuk! Domeček, domeček! Kdo bydlí v malém domku?

Ťuk-ťuk! Teremok, teremok! Kdo bydlí v zámku?

Myš : Jsem myš.

Jsem myš.

Žába : Jsem žába.

Jsem žába.

Zajíc : Jsem zajíc.

Jsem zajíc.

Liška : jsem liška. a kdo jsi ty?

Jsem liška. kdo jsi?

Vlk : Jsem vlk. jsem šedivý. mám hlad. Nech mě bydlet ve tvém domě.

Jsem hladový šedý vlk. Nech mě žít v malém zámečku.

Všichni: Pojďte dál, prosím!

Vstupte prosím!

Medvěd : Ťuk-ťuk! Domeček, domeček! Kdo bydlí v malém domku?

Ťuk-ťuk! Teremok, teremok! Kdo bydlí v zámku?

Myš : Jsem myš.

Jsem myš.

Žába : Jsem žába.

Jsem žába.

Zajíc : Jsem zajíc.

Jsem zajíc.

Liška : jsem liška.

Jsem liška.

Vlk : Jsem vlk. a kdo jsi ty?

Jsem vlk. kdo jsi?

Medvěd : A já jsem medvěd!!! Nech mě bydlet ve tvém domě.

Jsem medvěd! Nech mě žít v malém zámečku.

Vše : Ne, ne!!! Jsi příliš velký! Utéci! Utéci!

Ne ne! Jsi velký! Vypadni odtud!

Zahnali jsme medvěda zpět do lesa. A oni sami bydleli v malém domku, tančili v kruzích a zpívali

písně.

(Děti zpívají píseň: The More We Get Together)

Učitel : Kluci, líbilo se vám studium na lesní škole? Tím naše lekce končí. (zazvoní zvonek, děti si sundají masky)

Lesovichovi se líbilo, jak pracujete. Byl jsi tak aktivní a pozorný a Lesovichok tě chtěl odměnit a nechal ti sladkosti.

Myslím, že ve škole pro děti budete také výborní žáci a povede se vám dobře. Loučím se s dětmi.

Při odchodu se nezapomeňte rozloučit sbohem!

Během řady experimentů psychologové a učitelé zjistili, že výuka dětí cizí jazyk nejlépe mladší předškolním věku. Děti v tomto případě nevnímají jazyk jako něco, co je jim cizí. Jednoduše přidávají do své znalostní báze další způsob komunikace s vnějším světem.

Vzhledem k rozšíření angličtiny ve všech sférách života je to jazyk nejčastěji zvolený ke studiu. Je však třeba mít na paměti, že děti ve věku 3-4 let ještě neumí správně a jasně vyslovovat anglické hlásky. Faktem je, že malé děti mluví docela tiše, jejich řeč obsahuje zvuky „s“, „t“ a podobně. Proto se to nevyplatí počáteční fáze Požadujte od svého dítěte úžasnou výslovnost.

Hodiny angličtiny pro předškoláky by se měly co nejvíce podobat hodinám v jejich rodném jazyce. Koneckonců rodný jazyk Dítě začíná studovat od narození. Navíc po něm nikdo nevyžaduje, aby alespoň dva roky života vyslovoval správné a jasné fráze. Tak proč dál Anglické dítě mám mluvit po hodině vyučování? Musíte dát svému dítěti čas a brzy bude mluvit anglicky stejně jako každý rodilý mluvčí.

Metodika vedení výuky

Jak tedy procvičovat angličtinu s dětmi? raný věk aby angličtina organicky vstoupila do jejich života?

V první řadě byste měli jasně omezit dobu lekce. Malé děti nemohou vnímat nové informace více než 30-40 minut. Navíc čím je dítě mladší, tím kratší by měla být lekce. Aby děti jasně pochopily, kdy lekce začíná a kdy končí, je nutné do ní zařadit vhodné rituály.

Pozdravte děti větou:

Dobré ráno/odpoledne/večer. Posaďte se, prosím. – Dobré ráno/odpoledne/večer. Posaďte se prosím.

V tomto případě musíte nasměrovat ruku na židle a vyzvat vás, abyste se posadili. Poprvé se musíte představit:

Jmenuji se... - Jmenuji se...

Poté se každého dítěte zeptejte, jak se jmenuje:

jak se jmenuješ - Jak se jmenuješ?

Nejprve musíte všechny mluvené fráze několikrát přeložit. V budoucnu to nebude vyžadováno.

Rozloučení na konci každé lekce může mít následující podobu:

Děkuji za lekci. Uvidíme se příště. Sbohem!!! - Díky za lekci. Uvidíme se příště. Sbohem!!!

Můžete také zavést tělesnou výchovu, například protáhnout si prsty. Všechny děti se postaví, točí se na jednom místě nebo si dřepnou. Přitom zatínají a uvolňují prsty a zpívají písničku. Můžete si vybrat jakoukoli dětskou písničku s pohyblivým rytmem.

Když vedete lekci angličtiny pro předškoláky, musíte tomu porozumět abstraktní myšlení takové děti ještě nemají. Proto je absolutně zbytečné jim říkat gramatická pravidla. Stačí jednoduše naučit děti komunikovat anglicky v běžném životě. Lekce jsou rozděleny do malých témat. Každé téma se koná během 4-5 setkání. Kromě toho by se kurzy měly konat alespoň 3-4krát týdně, jinak děti na všechno zapomenou. Ukázkový seznam témat je uveden níže.

Seznam témat pro vedení hodin s předškoláky

Pozdrav - Pozdrav, Promiň - Omluva, Hračky - Hračky, Divoká zvířata - Divoká zvířata, Domácí mazlíčci - Domácí mazlíčci, Můj dům - Můj domov, Moje rodina - Moje rodina, Oblečení - Oblečení, Jídlo - Jídlo, Části těla - Části těla, Barva – Barvy, Účet – Účet, Roční období – Roční období.

Každé téma má jiný počet slov. Za lekci byste se však neměli naučit více než pět nových slov nebo výrazů. Nejlepší je vybrat pojmy, které představují konkrétní předměty, které jsou dětem známé. Doporučuje se začít s tématem „Hračky“. V jeho hranicích se děti učí tato slova: panenka, medvěd, míč, auto, auto, pyramida, krychle a další.

Kurzy angličtiny pro předškoláky navíc probíhají formou požadavků a návrhů:

Dej mi míč, prosím! - Dej mi míč, prosím!

Přineste tu panenku, prosím! - Přineste tu panenku, prosím!

Časy skupin CONTINUOUS a PERFECT není třeba studovat s dětmi předškolního věku, stačí srozumitelný čas SIMPLE. Navíc lze použít minulé, současné a budoucí formy tohoto času.

Moje matka je velmi krásná – Moje matka je velmi krásná.

Počasí bude dobré - Počasí bude dobré.

Naše kočka byla šedá - Naše kočka byla šedá.

Tyto a podobné návrhy pomohou dětem mluvit o sobě, své rodině, domácích mazlíčcích a mnohém dalším, co je obklopuje.

Níže je video - ukázka toho, jak mohou hodiny probíhat na anglický jazyk mezi předškoláky.

Nasima Sysoletina
Poznámky k lekci angličtiny

Plán- Poznámky k lekci angličtiny pro předškoláky podle tématu "Známost", "zvířata", "Kontrola", "Barvy"

Cíl: kombinovat látku prostudovanou v první polovině roku, upevnit porozumění probrané látce.

Úkoly:

1. Vzdělávací: budování dovedností ústní řeč na základě nastudované slovní zásoby a ukázek řeči podle témata: "Známost", "zvířata", "Barvy", "Kontrola".

2. Vývojové: podporovat rozvoj paměti, emocí, pozornosti, představivosti, poslechových a sluchových dovedností, rozvíjet dovednosti výslovnosti; rozvíjet motivaci ke studiu jazyk.

3. Vzdělávací: podporovat rozvoj dovedností mezilidská komunikace volní vlastnosti a chování.

Zařízení: magnetická tabule, magnetofon, hračky: klaun, domácí a divoká zvířata, barevné hrnky, čísla, kočičí klobouk, nádherná taška.

Průběh lekce.

Učitel: Dobrý večer, děti! rád tě vidím!

Děti: Dobrý večer, dobrý večer, dobrý večer vám,

Dobrý večer, dobrý večer, rád vás vidím!

Učitel: Děti, pozdravme se svou vtipnou písničkou "Pozdravit!" Postavte se, prosím, udělejte kruh! Pojďme zpívat naši píseň "Pozdravit!"

Děti zpívají a tančí.

Učitel: Posaďte se, prosím. Děti. Připomeňme si. Jak jinak můžeme anglicky pozdravuj?.

Děti: Dobrý den! Ahoj!. (s vrstevníky, ráno "Dobré ráno!", Večer "Dobrý večer!"

Učitel: Výborně! Dobrá práce! Děti, dnes je naším hostem ten nejzábavnější cirkusový umělec - klaun. Slyšel, co jsi studoval anglický jazyk a chce se o tom ujistit.

Klaun (učitel mluví za něj): Ahoj holky a kluci!

Děti: Dobrý den, klaune

Klaun: Jak se máš!

Děti: Mám se dobře, děkuji.

Klaun: Jsem klaun. Jmenuji se Bob.

Klaun poznává děti kladením otázek

jak se jmenuješ?

Děti: - Jmenuji se…

Učitel: Bob k nám nepřišel s prázdnou, ale s nádhernou taškou.

Počkej, chce mi něco říct. (Klaun "šeptá" do ucha učitele) Bob se ptá, zda děti umí pojmenovat předměty, které jsou v sáčku angličtina? Zkusíme to?

Ale aby to bylo správně mluvit anglicky, musíme probudit tvůj jazyk. Jazyk se probudil a natáhl - rád, dupnout, kočka, netopýr. Podíval jsem se z okna a slyšel vánek [w] – Willy, bílý, proč. Rozhodl jsem se jít na procházku a nadýchat se čerstvého vzduchu [h] – kdo, zajíc, slepice, hop. Jazyk ztuhl a chvěl se – tohle, tamto. Běžel jsem domů a skládal rým: Někdo tam klepe, je to doktor Aibolit, pak to řekl anglickým způsobem. Učitel ukazuje pozici jazyk při vyslovování zvuků "T", "d", "l" v ruštině a anglické jazyky.

Učitel vyndává hračky jednu po druhé (na základě pokrytých materiálů) z tašky, ptá se otázka: co to je? jakou má barvu?

Děti odpovídají: Je to medvěd, je to šedá myš atd.

Klaun chválí děti: Výborně! Dobrý! Velmi dobře!

Učitel: Děti, mám nápad! Ukažme Klaunovi koncert. Koneckonců, ty i já umíme básničky, počítání říkanek, písniček a her angličtina. Děti souhlasí. Učitel ukazuje obrázky s transportem, které jsou připevněny k magnetu tabule: vlak, auto, autobus, tramvaj.

Učitel: a víme o nich báseň. kdo to řekne? Děti říkají: Vlak je vlak,

Auto - auto,

Autobus - autobus,

Tramvaj - tramvaj,

Buďte opatrní na silnici

Klaun tleská a chválí děti.

Učitel: Teď si zahrajeme hru "Kočka a myš":

Jeden, dva, tři –

Děti si vybírají kočku pomocí počítání říkanek:

Kočky, kočky, kočky – mňau, mňau, mňau,

Psi, psi, psi – úklon, úklon, úklon

Myši, myši, myši -

Jsme moc hodní!

Učitel: Děti, ukažme klaunovi, jak umíme počítat. angličtina.

Počítejte od jedné do deseti, prosím!

Děti počítají a pak zpívají píseň: "Jedna kočka" (vizuální materiál k písni je připevněn k magnetické tabuli).

Na konci lekce si děti hrají "trenéři". Učitel vyzve klauna ke společné hře. Každé dítě přemýšlí, jakým zvířetem se chce stát. Klaun "kouzelná hůlka" proměňuje děti v "zvířata" A ptá se: "Kdo jsi?" Děti odpověď: „Jsem zajíc“ atd.

Učitel: Děti, pojďte, klaun bude cvičitelem a vy budete plnit jeho příkazy.

Klaun: Postav se! Skok! Jít! Běh! Zastávka! Plakat! Úsměv! Létat! Plavat! Myjte si ruce! Umyjte si obličej! Umyjte si uši! Umyjte si krk! Ruce vzhůru! Ruce dolů! Ruce v bok! Ruce do stran! Ohnout doprava! Ohnout doleva! Poskok! Zastávka! Posaďte se! Zavři oči! Spát! Otevřete oči! Probuďte se!

Klaun děti chválí a dotykem z nich dělá chlapce a dívky "kouzelná hůlka", pak ptá se: "Kdo jsi?" Děti odpověď: „Jsem dívka“, „Jsem chlapec“.

Klaun děkuje dětem za koncert, rozdává ceny a loučí se: Sbohem! Brzy se uvidíme!

Děti: Sbohem!

Literatura:

1. N.V. Chanchikova „Angličtina pro děti“, vydavatelství "STYL", Petrohrad, 1993

2. I. A. Shishkova, M. E. Verbovskaya « Angličtina pro děti» , Moskva, "ROSMAN", 2002

Publikace k tématu:

Otevřená lekce ke Dni matek Maminka je nejbližší, nejdražší, nenahraditelná osoba v životě každého dítěte. Máma tě vždycky nakrmí, dá ti napít, pohladí tě, slituje se a naučí tě. A.

Otevřená lekce „Sněhová vločka“ Otevřená lekce: Na téma „Sněhová vločka“ v seniorská skupina Pedagog: Danilova Nadezhda Aleksandrovna. MBDOU č. 64 Vladikavkaz 2016 Cíl:.

Otevřená lekce „Novoroční strom“ Shrnutí komplexní lekce ve skupině seniorů na téma „Novoroční strom“ Integrace vzdělávacích aktivit: „Kognice“ (formace.

Otevřená lekce „Podzimní ples“ Synopse obsáhlého otevřená třída„Podzimní ples“ Obsah programu: 1. Podporovat u dětí poetické vnímání prostředí.

Věk studentů: 5-6 let

Období studia: 2

Nástin otevřené lekce v angličtině

Cíl: opakování slovní zásoby na téma „Hračky“

Průběh lekce:

1 . Organizační moment a pozdrav:

Dobrý den, přátelé! rád tě vidím!

Ahoj!

Jak se máte?

Mám se dobře.

Mám se dobře, děkuji

jak se jmenuješ

Jmenuji se......Jak se jmenuješ?

Jmenuji se papoušek.

Jmenuji se Irina Vladimirovna. Kolik je Vám let?

Je mi 5. Kolik je ti let?

je mi 10.

je mi 36

2. Zopakování látky probrané v minulé lekci a aktivace slovní zásoby na téma „Hračky“.

- A teď si děti zopakujme domácí úkol - a teď, děti, zopakujme si "hračky", které jsme potkali v minulé hodině

Vlajka: - Co je to? - Vlajka. Je to vlajka.

jakou má barvu? - Je to červené

je to velké? malý? - Je to malé

Je to malá červená vlajka

Vlak: - Co je to? - Vlak.

jakou má barvu? - Je to žluté

Je to žlutý vlak.

je to velké? malý? - Je to velké

Ukázka menšího modelu vlaku:

Je to malé. Je to modré. (Je to malý vlak. Je to modrý vlak (ukazuji rukama, o čem mluvit)

Ještě menší ukázka modelu vlaku:

Je to malé

Podívejte! Velký, malý, malý

Auto: - Co je to?

Je to auto.

Máte auto?

Ano, mám auto.

je to hezké? je to dobré?

Je to dobré.

Jaká je angličtina pro Dej mi prosím psací stroj?

Dejte mi prosím auto

Vezmi to?

Tady jsi (Vezmi)

Cihla: - Co je to?

Je to cihla.

Jak řekneme „vidím modrou kostku“? (předvádíme dalekohled z našich dlaní)

Vidím modrou cihlu. Vidím žlutou cihlu. Vidím červenou cihlu.

Pokud je pouze jedna cihla, jaké jsou tedy „kostky“?

Cihly

Moje kostky?

Moje cihly

- (spolu ve sboru) Moje auto, můj vlak, moje vlajka, a to vše dohromady se nazývá Toys - moje hračky.

3. Dynamická pauza

Nyní pojďme cvičit!

Postavit se!

Ruce vzhůru!

Ruce dolů!

Posaďte se!

Postavit se!

Úsek!

Hurá!

Posaďte se!

4. Fonetické cvičení

Představme si narozeninový dort se svíčkami. Každému studentovi rozdávám letáky. Zkusme svíčku uhasit - vyslovujte hlásku "p" s aspirací. Držte list blízko obličeje a vydejte zvuk „p“. Rychle zavřete a otevřete rty. List by se měl odchýlit.

Teď si vzpomeňme na pana Jazyka, jak ten obrázek vypil? Zvedli jsme jazyk těsně nad zuby, za zuby a přibili obrázek „t-t-t“, obrázek se nelepí, ale svíčku můžete uhasit foukáním na prostěradlo

Pan Tongue vzal těžší kladivo, vyšplhal po žebříku a začal přibíjet obrázek „d-d-d“, to je vše, přibil to.

Jak vrčí ruský pes? rrrr A anglický pes? Zvedli jsme jazyk a zakulatili ho, nedotkli jsme se nebe r-r-r, přiběhla malá štěňata a také vrčela r-r-r

5. Poznávání nových slovíček na téma „Hračky“.

Míč. Je to koule

Je to míč

Musíš mít míč?

Ano, mám míč

Kolik máš míčků?

Mám 2 míčky

Vytáhnu panenku – panenku, je to panenka. Tato slova se dobře rýmují panenka – míč

Dostávám letadlo - Podívej! letadlo, je to velké modré letadlo se dobře rýmuje s vlakem: prostý - vlak

Kdo teď zmizí? Zavřete oči. Otevřete oči! Dostali jsme panenku - míč - letadlo (a ještě 2x).

6. Samostatná práce

Daruji omalovánku s hračkami.

Vyberte si svou oblíbenou hračku, barvu nebo ji obkreslete. Kolik z těchto stejných hraček je nakresleno?

5 aut, 6 letadel...

7. Shrnutí lekce

Příště můžete tento úkol splnit doma; Řekněte nám o hračce, popište ji. Rozdávám letáky se slovy a přepisy probrané ve třídě. (tento seznam slouží pouze pro informační účely)

Lekce skončila. Děkuji za lekci. Sbohem. Sbohem všem.





chyba: Obsah chráněn!!